Naše služby

Podnikáte, účtujete, řešíte daně či se zabýváte pracovněprávní problematikou?

Potřebujete se poradit s odborníkem?

Narazili jste na problém či nejasný výklad?

Chcete mít jistotu správného řešení podle platné legislativy?

Využijte multioborovou poradenskou službu
Otázky & odpovědi Online

  • Položte tolik otázek, kolik jen chcete
  • Obdržíte jasné odpovědi na vaše dotazy
  • Nová služba pro Vás - MONITORING PŘEDPISŮ

Získejte jistotu ve svém podnikání

 


Poradenská služba Otázky & odpovědi Online
nyní za méně než 170 Kč měsíčně (bez DPH).

Výhody poradenské služby Otázky & odpovědi Online

  • Neomezené množství vašich dotazů
  • Spolehlivé odpovědi od odborníků ze státní správy i specialistů z praxe
  • Odpovědi provázané na aktuální znění právních předpisů a předpisy související
  • Rychlé vyhledávání v neustále aktualizované online databázi otázek a odpovědí
  • Komplexní poradenství – účetnictví, daně, pracovní právo, BOZP, zdravotní pojištění, sociální zabezpečení, živnostenský zákon…
  • MONITORING PŘEDPISŮ - tato jedinečná funkcionalita Vám umožňuje s předstihem sledovat všechny změny Vámi vybraných předpisů
  • Odborný elektronický časopis Otázky & odpovědi z praxe včetně elektronického archivu jednotlivých ročníků

 

Co nabízíme pouze našim předplatitelům

 

Více než 15 000 otázek a odpovědí v multioborové online databázi

Díky chytrému vyhledávání můžete rychle dohledat konkrétní a praktická řešení již zodpovězených dotazů.

Ukázková Otázka s odpovědí:

DPH při prodeji osobního automobilu pořízeného od osoby registrované k dani v jiném členském státě

Otázka: Můj klient, fyzická osoba, uplatňující výdaje procentem z příjmu, je plátce DPH. V březnu 2011 si pořídil ojetý osobní automobil z Německa, v roce 2011 jsem do přiznání k DPH uvedla do řádku č. 3 a 43, jak základ, tak i daň. Letos v září se rozhodl osobní automobil prodat, prosím, jak to bude s DPH?

Odpověď: Podle informací uvedených v dotazu usuzuji, že plátce ojetý osobní automobil pořídil od osoby registrované k dani v jiném členském státě, která není obchodníkem s použitým zbožím, resp. která neuplatnila při dodání tohoto automobilu zvláštní režim zdanění přirážky. V tomto případě pak bylo pořízení ojetého automobilu předmětem daně podle § 2 odst. 1 písm. c) bod 1. zákona o DPH. Plátce při pořízení ojetého automobilu přiznal daň na ř. 3 daňového přiznání a zároveň si (předpokládám, že byly splněny podmínky vymezené v § 72 a násl. zákona o DPH) uplatnil nárok na odpočet daně na ř. 43 daňového přiznání. Při následném prodeji tohoto ojetého osobního automobilu nelze použít zvláštní režim zdanění přirážky (viz. § 90 odst. 2 zákona o DPH). V případě, že se při prodeji ojetého automobilu bude jednat o tuzemské zdanitelné plnění, plátce následný prodej ojetého automobilu zdaní z celé jeho prodejní ceny a plnění vykáže na ř. 1 daňového přiznání.

Autor odpovědi: Ing. Martina Matějková

 

Odpovědi provázané na více než 80 000 předpisů z právně informačního systému ASPI

Každý měsíc navštíví portál více než 25 000 uživatelů

Autorský tým tvoří více než 150 renomovaných odborníků a specialistůdaňových poradců, zaměstnanců Ministerstva financí a Generálního finančního ředitelství, Státního úřadu inspekce práce, finančních úřadů, auditorů, renomovaných poradenských firem

Neustále aktualizujeme online databázi - minimálně 120 nových odpovědí každý měsíc

Garantujeme odpověď 100% na míru vašemu dotazu

24 hodin denně máte přístup k vysoce spolehlivým odborným informacím

Sledujeme za Vás novinky v legislativě a vývoj praxe - obdržíte 12 čísel elektronického časopisu Otázky & odpovědi z praxe

 

 


 

 

  Daňaři online   Účetní kavárna   Mzdová praxe   Účetnictví neziskového sektoru