Jak vyhledávat

Jak používat portál

Portál Otázky & odpovědi Online představuje databázi otázek a odborných odpovědí z problematiky daní, účetnictví, mezd, pracovního, obchodního a občanského práva, veřejné správy a dalších souvisejících oblastí.

Portál Otázky & odpovědi Online nabízí:

 • Kdykoliv zadat otázku, na kterou potřebujete vědět odpověď.
 • Využití rozsáhlé databáze řešených otázek – lehké a jednoduché vyhledávaní konkrétních a praktických odborných rád.
 • Odpovědi prolinkované na související právní předpisy.
 • Každý měsíc nové otázky a odpovědi.
 • Diskutovat - možnost diskuze s uživateli portálu nad daným dotazem.

Jak vyhledávat

Vyhledávat v otázkách možno několika způsoby. Odpovědi k vyhledaným otázkám jsou dostupné jen platícím zákazníkům portálu – O portálu a Všeobecné podmínky užívaní internetových služeb.

RÝCHLE VYHLEDÁVÁNÍ

Pokud chcete rychle prohledat otázky podle hledaného slova, napište toto slovo do políčka pro vyhledávání a klekněte na „Vyhledat“ anebo stlačte „Entr“. Výsledkem bude výpis otázek obsahujících hledané slovo. Jestliže kliknete na ikonku „Zobrazit odpověď“, získáte text odpovědi na danou otázku. Hledaný pojem můžete taktéž omezit „Klíčovým slovem“ anebo „Kategorií“. Taktéž můžete vyhledávat kombinací uvedených možností.

ROZŠÍRENÉ VYHLEDÁVÁNÍ

Ke každé otázce jsou přiřazené vybraná klíčová slova  a zároveň je každá otázka přiřazená do vybraných kategorií. Rozšířené vyhledávaní vám navíc umožní zvolit autora odpovědi, specifikovat časové rozmezí otázky či výsledek vyhledávaní omezit až třemi klíčovými slovy naráz. Kliknutím na ikonku „Vyhledat“ se dostanete na výpis otázek odpovídající zadaným kritériím.

DETAIL OTÁZKY

Jestliže chcete zobrazit všechny náležitosti patřící k otázce, klekněte na název otázky a dostanete se na stránku detailu, kde navíc najdete odkazy na související předpisy, ID otázky, datum vypracovaní odpovědi, platnost odpovědi a autora.

Klíčové pojmy

Spolu s odpovědí na konkrétní otázku se v pravé liště zobrazí klíčové pojmy.

Související předpisy

Kliknutím na související předpisy se zobrazí zněni daného předpisu.

MOJE OTÁZKY

Registrovaný uživatel má možnost zasílat do poradny svoje otázky. Pokud chcete rychle najít vámi zaslané otázky, přidejte na stránku Moje otázky, která vám seznam zaslaných otázek vypíše. (Pozn.: Nově zaslaná otázka se na stránce Moje otázky nezobrazí ihned po odeslaní, ale až po určitém časovém odstupu.)

Nalevo se nachází uživatelské menu „Přehled mých otázek“:

 • Nové otázky
 • Otázky vrácené na doplněné
 • Přijaté otázky
 • Aktualizované odpovědi
 • Archiv otázek
 • Zamítnuté otázky
 • Všechny otázky
 • Zodpovězené otázky

O každé změně (např. přijetí otázky, resp. uložení odpovědi na ni) uživatel obdrží notifikační mail.

Přidat otázku

Kliknutím na ikonu „Přidat otázku“ se uživateli otevře okno, kde může zadat svojí otázku.

Vytvořit záložku

Uživatel má možnost vytvořit si záložku při otázce, která ho zaujala, resp. se k ní chce v buducnosti vrátit. Jich seznam najde v této části.

MŮJ PROFIL

Umožňuje uživateli např. měnit heslo, prohlídnout si svoje licence, aktivovat licenční klíč a aktivovat přiřazení ke společnosti.

 

Daňaři online   Daňový expert   WK Rekodifikace   Účetní kavárna   Účetnictví neziskového sektoru   Účetnictví v zemědělství